Inni,  Testy

Test i recenzja rurki Nastentu (Back2sleep)

Zamówiony w 2020 roku i od razu przetestowany, zamieszczam swoją opinię na temat tego rozwiązania, o którym wspomniał mój laryngolog podczas jednej z moich wizyt (nie wydając opinii miał próbkę w szufladzie).

Czym jest rozwiązanie Nastent lub Back2sleep?

Rozwiązanie to opiera się na bardzo dobrym pomyśle udrożnienia przepływu powietrza na poziomie dróg oddechowych za pomocą rurki.

Rzeczywiście, jak wyjaśniam na tym blogu, chrapanie jest spowodowane wibracjami w krtani, przepływ powietrza jest ograniczony przez rozluźnienie mięśni, co powoduje wibracje i chrapanie (ewentualnie bezdech senny).

Rurkę o odpowiednim rozmiarze należy wprowadzić od nozdrza do języczka. Powinieneś zobaczyć koniec rurki, kiedy otwierasz usta, dlatego wybierając odpowiednią długość rurki, każdy jest inny.

Zostawisz tę rurkę na noc.

Czy rozwiązanie Nastent lub Back2sleep jest bezpieczne?

W przeciwieństwie do innych urządzeń sprzedawanych w sieci, to rozwiązanie (w każdym razie nowe sprzedawane w Europie Back2sleep) posiada normę CE, co jest naprawdę pozytywną cechą. Dodatkowo na swojej stronie podają, że posiadają normę ISO 13485 .

Próbując go, czasami odczuwałem pewien dyskomfort, ale nie było zagrożenia.

Jakie są różnice między Nastent i Back2sleep?

Ciężko powiedzieć. Na swojej stronie przedstawiają ewolucję Nastent (Japonia) w kierunku Back2sleep (Europa). Z inną organizacją, działem badań i europejską produkcją, ale nadal partnerstwem z Japonią i Nastent. Ale różnica między obecnymi japońskimi produktami Nastent a ich produktami nie jest zasadniczo zrozumiała. Być może jest to przede wszystkim kwestia kontrolowania produkcji w Europie, a także ułatwienia przejścia na europejskie standardy. Potwierdzać…

Na ich stronie znajduje się tabela równoważności wielkości, która wykazuje pewne podobieństwo.

Zawartość pudełka

Zamówiłem „zestaw startowy”. Ten zestaw pozwala wybrać odpowiedni rozmiar, testując różne dostarczone długości.

Po ustaleniu rozmiaru możesz bezpośrednio zamówić pudełka o odpowiedniej długości.

Mój test i opinia

W kwietniu 2020 r. nie wykonałem jeszcze testu na covid! Myślę, że biorąc pod uwagę liczbę testów, które wykonałem później, mogło mi to pomóc! Początki były więc trudne. Wprowadzenie rurki przez nozdrze do ust nie jest łatwe. Ale to tak jak z soczewkami kontaktowymi (dla tych, którzy je mają), trzeba wytrwać i w końcu się tam dostać.

Po włożeniu rurka jest wyczuwalna, ale nie ma ciągłego dyskomfortu. Następnie możesz z nim zasnąć.

Moje nocne testy nagrywania dźwięku nie wykazały żadnej poprawy .

Ale w tym czasie nie wykonałem jeszcze plastyki turbiny (polega ona na zmniejszeniu małżowin nosowych) , dlatego nadal miałem zatkane błony śluzowe.

Myślę, że przy częściowo zatkanym nosie rurka też się zatyka i nie może spełniać swojej funkcji. Albo po prostu z zatkanym nosem odruchowo oddychasz ustami (to też powoduje chrapanie).

Wniosek

Poprosiłem ich dla moich czytelników o specjalną ofertę, którą mógłbym wam zaoferować. Pozwoliłoby to zwielokrotnić testy, a także kontrolować opinie użytkowników i publikować je tutaj.

Nie dostałem jeszcze odpowiedzi.

Na tym etapie trudno mi wypowiedzieć się na temat rzeczywistej skuteczności tego urządzenia, ponieważ jak wspomniałem powyżej, moje nozdrze nie było całkowicie „wolne”.

W rezultacie, nawet jeśli to nie zadziałało dla mnie, wystawię neutralną ocenę 3/5 (zresztą odpowiada to ocenie Amazon w momencie mojego zamówienia), czekając na wyniki testu innego klienta lub wkrótce zrobić kolejny.

Gorąco zachęcam do napisania do mnie, jeśli testowaliście ten produkt i podzielenia się wrażeniami.

Odnotowana cena: 20 €/miesiąc

Notatka :

  • Bardzo dobry pomysł na udrożnienie dróg oddechowych
  • Jakość opakowania i materiałów
  • Norma CE i ISO 13485
  • Skuteczność: … w oczekiwaniu na dalsze testy
  • Cena: trzeba regularnie wymieniać dętki, a więc zamawiać pudełka, na ich stronie oferowana jest subskrypcja: 20€/miesiąc
  • Niektóre osoby mogą nie być w stanie włożyć rurki
  • Możliwy dyskomfort podczas zasypiania
  • Moim zdaniem nie da się pracować z zatkanym nosem, nawet jeśli uda nam się wprowadzić rurkę

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *